Promall Technical Yorum yapılmamış

K1100 Sürekli Santrifüj Süzgeci / süzgeçleri ile VECO firması tarafından geliştirilen mikro teknoloji ile aynı kampanya döneminde geleneksel süzgeçlere nazaran daha az şeker kayıbı ve daha yüksek melas saflığı elde edebilirsiniz.

Veco Standart
Veco Flux

Standart süzgeçlerle kıyaslandığından iki kat daha fazla açık alana (delik sayısına )sahiptir. Daha fazla açık alana sahip olması aynı melas saflığında daha fazla şeker elde edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra daha kolay bir ayırma sağladığı için sürekli santrifüjü de rahatlatır.

VECO FLUX Sürekli Santrifüj Süzgeci kapasitede de artış sağladığından: Kullanan firmanın yeni bir sürekli santrifüj yatırımı yapmasına gerek kalmayacaktır.

Aşağıdaki excel dosyasından mavi hücrelerde yer alan kısımları ( Melas değeri ve Kapasite değerini ) doldurarak Sürekli Santrifüj Süzgeçlerinde VECO FLUX kullanmanız halinde ne kadar kazanç sağlayacağını hesaplayabilirsiniz. Hesaplamalarda bütün C santrifüjlerde Veco Flux süzgeçlerin kullandığı varsayılmıştır.

Örnek: 10.000 Tonluk pancar işleme kapasitesine sahip bir fabrikanın günlük melas üretimi 240 ton alınırsa: Aylık ortalama 30,6 ton şekeri tekrar kazanabilmektedir. 3 ay sonunda ki toplam kazanç 91,8 ton olup Şeker fiyatı 0,48 $ / Kg alındığında fabrikanın TOPLAM KAZANCI 44.064 $ olacaktır.

Sürekli santrifüjlerin 7/24 çalışmasından dolayı ince süzgeçler kaba süzgeçlere sürekli bir baskı yapmaktadır buda ince süzgeçlerde deformasyonlara neden olmaktadır. Delikler bu baskıdan dolayı: Zamanla büyümekte ve santrifüj süzgeci büyük şeker kristallerini kaybetmeye başlamaktadır. Buda üretimde şeker kaybına ve melas saflığının azalmasına yol açmaktadır. Ayrıca lapanın ilk olarak süzgecin alt tarafına gelmesinden dolayı süzgeçlerin dağıtıcı ile bağlandığı noktasında da zamanla yırtılmalar gerçekleşebilmektedir. VecoFlux santrifüj süzgeçlerinin dayanımı geleneksel Sürekli Santrifüj Süzgeçlerinden daha fazla olmasından dolayı deliklerin çaplarında herhangi bir genişleme olmamaktadır ve kullanım ömrü normal süzgeçlerle kıyaslandığında daha fazladır. Darbelere karşı dayanımın yüksek olmasının temel nedeni üretim aşamasında Electroforming teknolojisi kullanılmasıdır.

Electroforming teknolojisi

Veco Flux’ un Avantajları